KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4616107
nr 461 6107
Jakthundar & Fasan, 1800-tal, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
tisdag 10 april 2007
kl 16:36:54
850 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods